Baner linkujący do strony www.glogow.pl/investin

 

Infrastruktura komunikacyjna

Komunikacja

Na terenie Głogowa znajdują się dwa porty rzeczne, które obecnie nie są wykorzystywane gospodarczo, węzeł kolejowy Nr 273, który jest transportowym korytarzem kolejowym o numerze CE-59 w systemie międzynarodowym, łączącym Szczecin z Krakowem. Przez miasto przebiegają drogi: krajowa Nr 12 i wojewódzkie Nr 292 oraz 329 stanowiąca połączenie z drogą krajową Nr 3.

Linie kolejowe:

Połączenia w kierunku Leszna, Wrocławia, Legnicy, Zielonej Góry i Żagania. Najważniejszą jest linia międzynarodowa CE-59 Szczecin - Głogów - Wrocław - południe Europy.

Drogi krajowe:

Nr 12 - Granica Państwa - Łęknica - Żary -Żagań - Drożów (Droga Nr 3) - Głogów - Leszno - Gostyń - Jarocin - Kalisz - Sieradz - Piotrków Trybunalski - Opoczno - Radom - Puławy - Lublin - Piaski - Chełm - Dorohusk - Granica Państwa

Nr 3 - w odległości ok. 12-stu kilometrów od Głogowa przebiega międzynarodowa droga E-65 (Nr 3), z którą miasto ma bezpośrednie połączenie.

Drogi wojewódzkie:

Nr 292 - połączenie z drogą krajową Nr 3 - Bytom Odrzański - Głogów - Rudna - Lubin

Nr 319 - Głogów - Sława

Nr 329 - Głogów - Jerzmanowa - Nw. Osiedle (połączenie z drogą krajową Nr 3)

Granice:

Od granicy polsko - czeskiej dzieli Głogów 140 km (przejście w Jakuszycach), a 120 km od granicy z Niemcami - przejście Jędrzychowice (autostrada A4).

Przykładowe odległości od Głogowa:

MiastoOdległość [km]
Legnica 60
Zielona Góra 60
Wrocław 100
Poznań 120
Berlin 250
Warszawa 400

Autostrady:

W odległości ok. 70 km na południe od Głogowa przebiega autostrada A4, natomiast ok. 100 km na północ autostrada A2.

Lotniska:

W promieniu 120 km od Głogowa zlokalizowane są duże aglomeracje miejskie, takie jak Wrocław i Poznań, które posiadają w swym obrębie międzynarodowe porty lotnicze. 

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.