„Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.  Projekt realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne należące do grupy wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking sporządza dziennik "Puls Biznesu", nieprzerwanie od 2000 roku. Podobne zestawienia sporządzają jego odpowiedniki ze Szwecji, Danii, Litwy, Łotwy, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel w poszczególnych krajach są dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

https://mirbud.pl/media/asset/42bdd34c7033abb41c769c2b7110f325e2c2921ba25e30ad382f4e8b33ffbf01.jpeg

Gazela Biznesu to tytuł, który kojarzy się z prestiżem i zarazem świetna rekomendacja mająca niebagatelne znaczenie w kontaktach handlowych z dotychczasowymi i nowymi kontrahentami. Wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstw, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę nawet wśród znacznie większych konkurentów. Aby otrzymać tytuł firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk.

Weryfikacją danych zgłoszonych przez przedsiębiorców za pośrednictwem FORMULARZA oraz wyszukiwaniem firm, które spełniają kryteria rankingowe, od wielu lat zajmują się analitycy wywiadowni gospodarczej Coface Poland. Zespół ekspertów weryfikuje także firmy uhonorowane tytułem Gazeli w minionych latach. Ta precyzyjna analiza i poszukiwanie najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w segmencie MSP czyni ranking wyjątkowym wśród innych zestawień tego typu.

Harmonogram 21. edycji rankingu „Gazele Biznesu 2020”:

8 czerwca - 30 września - zgłaszanie firm do rankingu oraz wyszukiwanie firm przez zespół Coface Poland
wrzesień-listopad – weryfikacja danych pod kątem zgodności z kryteriami rankingu
28 grudnia – publikacja rankingu
marzec 2021 – gala podsumowująca ranking

Zgłoszenia do rankingu będą przyjmowane do końca września 2020 r.

Udział w rankingu jest bezpłatny.

Szczegółowe kryteria tegorocznej edycji rankingu można znaleźć pod adresem: https://www.pb.pl/gazele/