Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca młode firmy technologiczne do udziału w 7. edycji programu akceleracyjnego organizowanego w ramach InvestHorizon. Uczestnicząc w programie młodzi przedsiębiorcy mają szansę na nawiązanie kontaktów z innymi przedsiębiorcami, trenerami oraz z inwestorami.

Czym jest Invest Horizon?
To projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej w porozumieniu z programem EUREKA. Jego realizacja odbywa się w międzynarodowym konsorcjum, w skład którego wchodzą wiodące w Europie instytucje finansowe, zajmujące się pozyskiwaniem finansowania dla startupów, w tym m.in. bank inwestycyjny BPI France.

Cele projektu
Celem InvestHorizon jest pomoc zaawansowanym technologicznie europejskim startupom w pozyskaniu finansowania w ramach Rundy Inwestycyjnej Serii A. Środki pozyskane przez startup w ramach tej rundy są wykorzystywane przede wszystkim na potwierdzenie zapotrzebowania rynku na produkt startupu w dużej skali. Inwestorzy w rundach inwestycyjnych serii A w zamian za kapitał uzyskują bardzo silne prawa (preferencje) w startupie powiązane z ich udziałami.

Runda inwestycyjna Serii A skierowana jest do startupów, które:

  • dysponują technologią, która może być skalowalna,
  • wykażą realne zapotrzebowanie na swój produkt czy usługę, które przekłada się na pozyskiwanie klientów i stały wzrost,
  • posiadają biznes plan opisujący m.in. sposób skalowania biznesu,
  • mają zespół składający się nie tylko z założycieli, ale również z osób kluczowych.

W ramach InvestHorizon polskie firmy technologiczne mogą skorzystać z 4-6 miesięcznego programu akceleracyjnego, który obejmuje:

  • open services (webinaria, szkolenia online),
  • coaching i mentoring prowadzony w ramach grup tematycznych  tzw. Online Trust Groups,
  • szyte na miarę spotkania z inwestorami,
  • spotkania typu Bootcamp – których celem jest m.in. wypracowanie poprzez coaching kluczowych problemów i wyzwań związanych ze skalowaniem produktu/usługi,
  • szkolenie dotyczące pitchingu,
  • udział w sesjach pitchingowych (online i stacjonarnie) przed zaproszonymi inwestorami (Venture Capital: korporacje, anioły biznesu, etc.).

Zgłoś swój udział
Aby wziąć udział w programie, należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej.

Zgłoszenia można składać do 31-go stycznia br.

Dodatkowych informacji udziela Monika Fiszer: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..p