Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Dyrektor: Leszek Lenarczyk
Wicedyrektor: Waldemar Hass
ul. Brama Brzostowska 1, 67-200 Głogów; tel (076) 8341081, fax (076) 8333038,
e-mail: muzeum@muzeum.glogow.pl
Muzeum wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów pod nr 97

Strona Główna
Historia Zamku
Historia muzeum
Zapowiedzi
Wystawy
Wydarzenia
Działy
Odkrycia archeologiczne
Edukacja
Konkursy
Wydawnictwa
Szukaj
Napisz do nas
Archiwum


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualnie jest 8 gości online
Licznik odwiedzających: 3670027
Ceny biletów
ulgowy i grupowy
 - 2,50 zł
normalny - 6,00 zł
sobota - wstęp wolny
UWAGA!
Ze względu na czas zwiedzania bilety sprzedawane są pół godziny przed zamknięciem muzeum

Bilety

Linkiwww.glogow-info.pl
www.glogowmix.pl
www.malach.org
www.tutajglogow.pl
www.tv.master.pl
Dąbrowski zastąpił Zielińskiego Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 luty 2015

Zmiany w Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa. Nowym prezesem organizacji został Mirosław Dąbrowski. Zastąpił na tym stanowisku byłego prezydenta – Jacka Zielińskiego.

Dotychczasowy prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa postanowił kierowanie nim młodszym. Członkowie towarzystwa uznali, że najlepszym kandydatem na nowego prezesa będzie prezes spółdzielni mieszkaniowej „Nadodrze” - Mirosław Dąbrowski.

Jak twierdzi Dąbrowski, wybór na prezesa to dla niego ogromny zaszczyt. - Mam naturę społecznika. Lubię działać i lubię pomagać – dodaje. Nowy prezes zapowiada zmiany. Nie będą one rewolucyjne, ale na pewno wpłyną nieco na funkcjonowanie stowarzyszenia.

- Przede wszystkim chcę pozyskać do współpracy ludzi, którzy pomogą nam i muzeum. Chciałbym wprowadzić do statutu pojęcie – członek wspierający i tu mam na myśli firmy, przedsiębiorstwa, którym być może łatwiej będzie wysupłać parę groszy na nasze przedsięwzięcia. Zależy mi także na pozyskaniu nowych członków stowarzyszenia. To są pomysły, które zrodziły się tak na gorąco. Dopiero od kilku dni bowiem jestem prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa – mówi Mirosław Dąbrowski.

Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa powstało w 2010 roku. Jego celem jest integracja środowiska przychylnego Muzeum Archeologiczno – Historycznemu w Głogowie, wspieranie badań nad historią miasta oraz jej popularyzację.

© 2012 Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie