Dolny Śląsk - dziedzictwo przeszłości utrwalone w zabytkach

Niederschlesien - die Erbschaft der Vergangenheit in Denkmälern verewigt

Lower Silesia - inheritance of the past in remains


 

Zacisze - powiat lubański

vor 1945 Hartha - Kreis Lauban

 

Budynek dawnej sprzed 1945 roku szkoły w Zaciszu.


 

Archiwalne widokówki i zdjęcia

Historische Ansichtskarten und Fotos

               

Dwór przedstawiony na archiwalnych widokówkach jest tutaj ulokowany w  Zaciszu. Obecnie jest jednak w granicach administracyjnych sąsiedniego Karłowca już w powiecie lwóweckim. Ostatnią archiwalną fotografię udostępnił Zbigniew Zajchowski z Elbląga.


                       

                       

Widok na dziedziniec folwarczny, wnętrze popadającego w ruinę dworu oraz herb rodziny von Zastrow w formie medalionów umieszczonych na zewnętrznych ścianach budynku. Współczesne zdjęcia jak i archiwalne udostępnił Łukasz Antonowicz.

           

Archiwalna widokówka, budynek gospodarczy majątku w latach powojennych oraz nieistniejący budynek piwiarni przy wjeździe do Karłowca od strony Mirska (przy moście na Czarnym Potoku) - obecnie w granicach administracyjnych Mirska.               

Autor fotografii Eckhard Huth z Drezna.Śląsk - Dolny Śląsk - Schlesien - Niederschlesien - Silesia - Zabytki Dolnego Śląska

Będę wdzięczny za wszelkie informacje o historii miejscowości, ciekawych miejscach oraz za skany archiwalnych widokówek lub zdjęć.

Wenn Sie weitere Bilder oder Ortsbeschreibungen zu dem oben gezeigten Ort haben sollten, wäre ich Ihnen über eine Kopie oder einen Scan sehr dankbar.

Tomasz  Mietlicki    e-mail  -  itkkm@o2.pl