Dolny Śląsk - dziedzictwo przeszłości utrwalone w zabytkach

Niederschlesien - die Erbschaft der Vergangenheit in Denkmälern verewigt

Lower Silesia - inheritance of the past in remains


 

Karłowiec - powiat lwówecki

vor 1945 Karlsberg - Kreis Lauban

 

Widok na budynek gospodarczy w dawnym majątku.


 

Archiwalne widokówki i zdjęcia

Historische Ansichtskarten und Fotos

                   

Dwór przedstawiony na archiwalnych widokówkach jest tutaj ulokowany w sąsiadującym z Karłowicami - Zaciszu. Obecnie jest jednak w granicach administracyjnych Karłowca. Ostatnią archiwalną fotografię udostępnił Zbigniew Zajchowski z Elbląga.


                       

                       

Widok na dziedziniec folwarczny, wnętrze popadającego w ruinę dworu oraz herb rodziny von Zastrow w formie medalionów umieszczonych na zewnętrznych ścianach budynku. Współczesne zdjęcia jak i archiwalne udostępnił Łukasz Antonowicz.

           

Archiwalna widokówka, budynek gospodarczy majątku w latach powojennych oraz nieistniejący budynek piwiarni przy wjeździe do Karłowca od strony Mirska (przy moście na Czarnym Potoku) - obecnie w granicach administracyjnych Mirska.               

Autor fotografii Eckhard Huth z Drezna.Śląsk - Dolny Śląsk - Schlesien - Niederschlesien - Silesia - Zabytki Dolnego Śląska

Będę wdzięczny za wszelkie informacje o historii miejscowości, ciekawych miejscach oraz za skany archiwalnych widokówek lub zdjęć.

Wenn Sie weitere Bilder oder Ortsbeschreibungen zu dem oben gezeigten Ort haben sollten, wäre ich Ihnen über eine Kopie oder einen Scan sehr dankbar.

Tomasz  Mietlicki    e-mail  -  itkkm@o2.pl