Dolny Śląsk - dziedzictwo przeszłości utrwalone w zabytkach

Niederschlesien - die Erbschaft der Vergangenheit in Denkmälern verewigt

Lower Silesia - inheritance of the past in remains


 

Radłówka - powiat lwówecki

vor 1945 Hartelangenvorwerk - Kreis Löwenberg

 

       

Zbudowany z kamienia zamek znajdował się na niewielkim wzgórzu o boku 40 metrów, a jego obrys był na planie o wymiarach 24 na 27 metrów. Budowla miała trzy skrzydła mieszkalne, prawdopodobnie dwukondygnacyjne, oraz dziedziniec z bramą, która znajdowała się od strony południowo-zachodniej. Cały zamek był otoczony wałem ziemnym i podwójną fosą. Jedna z nich, fosa zewnętrzna była wypełniona błotem i stąd wzięła się nazwa zamku błotnego.

               

W pobliżu ruin zamku leżą pozostałości pomnika żołnierzy niemieckich poległych na frontach I wojny światowej pochodzących z Radłówki. Ostatni archiwalny wizerunek przedstawia pomnik na tle ruin zamku. Pomnik posadowiony był na cokole zaznaczonym na pierwszym zdjęciu.

Autor fotografii Eckhard Huth z Drezna.Śląsk - Dolny Śląsk - Schlesien - Niederschlesien - Silesia - Zabytki Dolnego Śląska

Będę wdzięczny za wszelkie informacje o historii miejscowości, ciekawych miejscach oraz za skany archiwalnych widokówek lub zdjęć.

Wenn Sie weitere Bilder oder Ortsbeschreibungen zu dem oben gezeigten Ort haben sollten, wäre ich Ihnen über eine Kopie oder einen Scan sehr dankbar.

Tomasz  Mietlicki    e-mail  -  itkkm@o2.pl