Głogów w ogniu - niezwykła inscenizacja

Za niespełna dwa tygodnie odbędzie się coroczna inscenizacja walk o Głogów z okazji zakończenia działań wojennych w mieście.

Już 7 kwietnia uczcimy 73. rocznicę tych wydarzeń, podczas której ponownie zobaczymy rekonstruktorów wcielających się w siły niemieckie oraz rosyjskie bijące się o dawny Glogau. Jak zwykle widowisko odbędzie się w oparciu o piechotę z bronią, wspomaganą oryginalnymi pojazdami historycznymi (czołg T-34 !) i artylerią. Całość wzbogacona o efekty pirotechniczne, filmowy dźwięk przestrzenny z opisem lektorskim i nagraną w profesjonalnym studio ścieżkę dźwiękową. Szczegóły na plakacie. Jak zwykle przypominamy, że podczas inscenizacji będzie BARDZO GŁOŚNO !!! Osoby z pewnymi schorzeniami, bojące się oraz dzieci i zwierzęta nie powinny przebywać w pobliżu terenu widowiska. W tym roku przenosimy się na teren przyszłego Bulwaru Nadodrzańskiego. Nie zabraknie wykładów, pokazów broni, przemarszu wojsk przez miasto.

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.