Most. Serdecznie zapraszamy na interesujący wykład

Dnia 21 czerwca (czwartek) odbędzie się wykład w Zamku Książąt Głogowskich.

 

W ramach kontynuowania ubiegłorocznego zainteresowania przeszłością głogowskich mostów w 100-lecie budowy mostu stalowego i „Roku Rzeki Odry 2018”, w czwartek, 21 czerwca br. o godz. 17.00 w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym na Zamku Książąt Głogowskich, Towarzystwo Ziemi Głogowskiej organizuje wykład Wiesława Maciuszczaka pt. „Zanim most pomalowano na różowo”.

Podczas spotkania prelegent opowie o powojennej przeprawie przez Odrę. Okazuje się bowiem, że o początkach stojącego już ponad pół wieku „Mostu Tolerancji” niewiele wiemy. Będzie więc po raz pierwszy o budowie, której nie ma w pamięci i w źródłach, o nieznanych dotąd wydarzeniach, nieszczęściach i radościach. I choć nie na wszystkie pytania będzie odpowiedź to opowieść popłynie… i będzie ilustrowana, również unikatowymi materiałami.

Wstęp wolny! Zapraszamy! (info TZG)

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.