Inauguracja "Lata w Twierdzy Głogów"

Akcja rozpoczęła się od podziemi.

 

W poniedziałek ruszyła kolejna edycja Lata w Twierdzy. Miłośnicy historii Głogowa i regionu tradycyjnie spotkali się w bloku koszarowym. Trzeba przyznać, że inauguracja wypadła wyjątkowo okazale, gdyż udział w niej wzięło ponad 200 osób, z których, co ważne, ponad połowę stanowiły dzieci. Jak zwykle miłośników wędrówek przywitał prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Pierwszy dzień akcji poświęcony był głogowskim obiektom dawnej twierdzy, a konkretnie jej podziemnej części. Zwiedzający obejrzeli wnętrza bloku koszarowego oraz prochowni i weszli do tuneli kontrminowych. Mieli również okazję poznać najciekawsze drzewa rosnące w fosie. Tradycyjnie organizatorzy przygotowali również wycieczki autokarowe. Już w pierwszym dniu wykupione zostały wszystkie miejsca na wyjazd do Książa, ale można jeszcze zapisać się do Bolesławca oraz czeskiego Nachodu. Szczegółowy program prawie dwutygodniowej akcji dostępny jest m.in. na facebooku oraz stronie urzędu miasta.

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.