Głogowski Piknik Historyczny - poranne wydarzenia

Z okazji 909. rocznicy Obrony Głogowa odbyło się w mieście kilka imprez.

W niedzielny poranek o godzinie 9:00 z placu festynowego nad Odrą kajakami w stronę Siedliska wyruszyło niemal czterdziestu śmiałków. Spływ organizowany przez Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji "Zwiedzak" trwał około 6 godzin. O godzinie 10:00 natomiast rozpoczęły się atrakcje przygotowane przez Chrobrego Głogów i Trenerów Osiedlowych. Dzieci w różnym wieku mogły sprawdzić się w meczach 1x1 rozgrywanych na mini boisku. Odbyły się również zawody we wbieganiu na wieżę ratuszową. Na starcie III edycji stanęło około trzydziestu zawodników, którzy do pokonania mieli ponad 280 schodów. Rywalizowano trzech kategoriach. Wśród najmłodszych zwyciężył Norbert Dejlich z czasem 1:23min. Za nim uplasowali się Oskar Makowski i Kamil Głuchowski. W kategorii pań najlepsza okazała się Katarzyna Kumor (1:21 min.) przed Marzeną Jankowską i Joanną Śledź. Z kolei kategorię mężczyzn wygrał Michał Kumor (1:06min) przed Waldemarem Szczurowskim i Łukaszem Kubiakiem. Wciąż nie udało się pobić rekordu z pierwszej edycji zawodów (57:30 sek.). Puchary i upominki wręczył zwycięzcom prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. 

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności