Głogowski Piknik Historyczny - popołudnie na marinie

Z okazji 909. rocznicy Obrony Głogowa odbyło się w mieście kilka imprez.

 

Po porannym spływie kajakowym do Siedliska oraz konkurencjach sportowych przy ratuszu przyszła kolej na wykład zorganizowany przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej w Zamku, a także atrakcje koło mariny.

Wykład odbywający się od godziny 15:00 w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym dotyczył "Konfliktów o Głogów w pierwszych wiekach państwa polskiego (1010-1157). Natomiast na Ostrowie Tumskim powstała "Wioska wojów Bolesława".

Zaprezentowane zostały liczne pokazy: "Od ziarenka do bochenka" - żywa historia chleba, walki wojów, rzemiosła. Młodsi jak i starsi mogli postrzelać z łuku czy przymierzyć stroje z epoki. Nie zabrakło również ciepłego poczęstunku.

 

 

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności