Noc Rockowa w fosie

Głogowska fosa miejska już po raz VII gościła rockowych wykonawców.

Tegoroczna edycja przypadająca na sobotni wieczór 1 września okazała się być wyjątkowo dżdżysta. Ulewa nie przeszkodziła jednak w przeprowadzeniu koncertów, a najzagorzalsza publika bawiła się pod sceną wyśmienicie w strugach rzęsistego deszczu.

 

Przy okazji warto wspomnieć, iż fosa powstała w XVII wieku podczas "wojny trzydziestoletniej (1618-1648)" kiedy to zapadła decyzja o przekształceniu Głogowa w Twierdzę. Wbrew powszechnemu wyobrażeniu, była to zawsze fosa sucha. Na początku XX wieku podjęto decyzję o likwidacji twierdzy, fortyfikacje rozebrano, a do dnia dzisiejszego pozostały nieliczne elementy w tym fragment fosy, zaznaczony kolorem zielonym na grafice wraz z dwoma (z jedenastu) bastionami - "Leopold" i "Sebastian".

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności