Blok Koszarowy z nową elewacją

Dobiegły końca prace modernizacyjne.

Przez ostatni tydzień trwały intensywne prace mające na celu odnowienie elewacji Bloku Koszarowego. Załatano ubytki oraz pomalowano ścianę, dzięki czemu jedna z najnowszych atrakcji turystycznych Głogowa prezentuję się z zewnątrz jeszcze okazalej.

Przypominamy, że obiekt dostępny jest dla zwiedzających od stycznia 2018 roku. Jego początki jednak sięgają roku 1777r. kiedy to powstał jako element głogowskiej twierdzy. Mierzył on wówczas 130m, wewnątrz znajdowało się 21 dwukondygnacyjnych komór mieszkalnych, w których mogło przebywać jednorazowo nawet do 1200 osób. Budynek pełnił funkcję mieszkalną w latach 1777-1810, następnie w wyniku przejęcia przez władze pruskie obiektów sakralnych zajęli je żołnierze, a koszary zamieniono na wojskowy magazyn.

Gdy zapadła decyzja o likwidacji umocnień twierdzy do roku 1903, budynek Koszar "Czerwonych" (sąsiednie Koszary "Białe" wysadzono) został zasypany ziemią, a jego część była wykorzystywana w trakcie II Wojny Światowej. Dopiero w XXI wieku blok koszarowy został częściowo odkopany i odrestaurowany. Obecnie można tu zwiedzić dwie komory mieszkalne, czy tunel, tzw. poternę. Niewątpliwie ciekawą atrakcją jest wirtualna strzelnica i przymierzalnia oraz multimedialne gry dla najmłodszych.  

W części nadziemnej znajduje się siedziba Centrum Informacji Turystycznej. Warto dodać, że całość przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych.

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności