Zdjęcia i pocztówki od niemieckich mieszkańców

Sentymentalne wizyty byłych mieszkańców oraz ich potomków

Bardzo często do naszego Centrum Informacji Turystycznej trafiają byli, wiekowi już mieszkańcy Głogowa narodowości niemieckiej, bądź ich potomkowie. Miewamy i po kilka takich wizyt tygodniowo. Celem, dla którego przybywają do miasta jest chęć poznania historii swoich przodków, odszukania przedwojennych ulic, czy miejsc, w których stały ich domy lub zakłady pracy ich rodzin. Zawsze opowiadają nam wiele ciekawych historii i dzielą się ciekawostkami, których wcześniej nie znaliśmy. Z reguły mają ze sobą dokumenty, widokówki czy zdjęcia związane z Głogowem. Przedstawiamy dziś część takich właśnie pamiątek pokazanych nam w ostatnim czasie.

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności