XIV Głogowskie Dni Turystyki

Kolejna edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem.

W środę z okazji Dni Turystyki pod głogowskim ratuszem rozpoczęła się terenowa gra miejska "Wydarzyło się w Głogowie..." dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Licznie przybyli uczestnicy otrzymali instrukcję oraz zestaw bardzo wymagających pytań, po czym w kilkuosobowych grupach wyruszyli w teren. W międzyczasie, w Centrum Informacji Turystyczne przez ponad dwie godziny dla wszystkich chętnych wyświetlany był film o odbudowie Starego Miasta - "Życie po raz drugi".

W czwartek natomiast przyszła kolej na ostatni akord "XIV Głogowskich Dni Turystyki". Pomimo niesprzyjającej pogody, która odstraszyła część młodszych grup, na miejscu zbiórki w fosie miejskiej stawiło się łącznie około 200 dzieci. Wychowankowie z Przedszkola Publicznego nr 10 i nr 2 oraz Przedszkola "Promyk" poznali kilka interesujących faktów na temat prochowni, do której weszli, fosy i znajdującej się w niej roślinności. Na koniec dzieci zwiedziły Blok Koszarowy oraz obejrzały wystawę w naszym centrum informacji. Każdy dzielny uczestnik wycieczki dostał pieczątkę na dowód jej ukończenia, oraz pyszną krówkę na drogę.

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności