Rekordowo długi sezon turystyczny

Rekordowo długi sezon turystyczny

Bieżący rok jest z pewnością rekordowy dla głogowskiej turystyki pod wieloma względami. W styczniu oficjalnie otworzyliśmy Blok Koszarowy wraz z multimediami dla zwiedzających, który stał się żelaznym punktem niemal każdej wycieczki, od najmłodszych po seniorów. Rozbudowuje się także marina, mająca od niedawna w ofercie wypożyczalnię rowerów wodnych i kajaków. Biorąc pod uwagę prace przy Kościele "Bożego Ciała", odbudowę teatru, czy powstający bulwar nadodrzański możemy zakładać, że atrakcyjność miasta wraz z liczbą zwiedzających jeszcze wzrosną, a oferta turystyczna będzie sukcesywnie poszerzana o kolejne obiekty.

Sprzymierzeńcem powyższego stanu rzeczy jest bez wątpienia wspaniała pogoda utrzymująca się od wielu miesięcy. Dzięki przyjaznej aurze wciąż przyjmujemy grupy zwiedzających z pobliskich miast, oraz lokalnych szkół i przedszkoli. Minione dni upłynęły pod znakiem wizyt głogowskich przedszkolaków, oraz uczniów "podstawówek" z Przemkowa i SP6 w Głogowie. Składamy w tym miejscu wyrazy uznania dla głogowskiej "szóstki", która była najbardziej aktywną szkołą w ostatnim czasie, przysyłając do Centrum Informacji Turystycznej niemal wszystkie roczniki, które oglądały znajdującą się w naszej siedzibie wystawę "100 EKSPONATÓW NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI" co niewątpliwie było dla nich ciekawą i pouczającą lekcją.

 

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności