Zima w Twierdzy - dzień 2 i dzień 3

Kolejna odsłona naszej cyklicznej zimowej imprezy rozkręciła się na dobre.

Drugiego dnia „Zimy” pomimo zimna na miejscu zbiórki przy nieczynnym obiekcie handlowym media markt stawiło się kilkudziesięciu śmiałków, w tym, co bardzo budujące, liczne grono dzieci. Grupa udała się na Wzgórza Dalkowskie, poznając historię tego rejonu i znajdujące się tam obiekty (m.in. mostek do ćwiczeń saperskich czy pozostałości dawnej wartowni) oraz wspinając się na wzgórze Chrobrego, gdzie oglądano fundamenty po wieży Bismarcka.

Dzień trzeci upłynął pod hasłem: "Szlakiem Głogowskich Instytucji Kultury". Uczestnicy podejmowani przez panie dyrektorki MOK-u, szkoły muzycznej i biblioteki poznawali tajniki funkcjonowania tych obiektów, ich historię oraz rolę jaką pełnią współcześnie. Między innymi dowiedzieli się jak działają warsztaty dla dzieci, wysłuchali koncertu, czy przekonali się, w jaki sposób biblioteka podąża za technologią.

Zdjęcia: własne, Głogowskie Forum Historyczne

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności