Zima w Twierdzy - dzień 4

Dzień na Ostrowie Tumskim

Czwartego dnia „Zimy w Twierdzy” uczestnicy przenieśli się na Ostrów Tumski. Pomimo dość mroźnego przedpołudnia liczba śmiałków oscylowała w granicach 150 osób, które udały na spacer po wyspie. Mieli okazję obejrzeć między innymi pozostałości obiektów Oderstellung (fortyfikacje niemieckie odcinka Oderstellung Glogau - bunkry, schrony, forty) czy Ober Redoute – pozostałości po XIX-wiecznej twierdzy (dla zainteresowanych obiektem więcej: http://www.glogow.pl/twierdza/ober.htm ).

Drugą połową atrakcji były zawody strzeleckie o Puchar Twierdzy, które odbyły się w LOK-u. Dzięki uprzejmości sponsora „Paterka Promotor” zwycięzcy otrzymali okolicznościowe koszulki oraz nagrody, a na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek. A już jutro (01.02. piątek) kolejna porcja wrażeń – Dzień w wojsku. Zbiórka przy wejściu głównym o godz. 10:00.

Zdjęcia: własne, Głogowskie Forum Historyczne

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności