Zima w Twierdzy - dzień 9

Dzień w muzeum

Środowe wydarzenia odbyły się w Zamku Książąt Głogowskich, a rozpoczął je wykład w sali im. Mieczysława Kaczkowskiego, dotyczący m.in. zamku właśnie. Po prezentacji licznie przybyli uczestnicy podzieleni na trzy grupy przystąpili do zwiedzania ekspozycji stałych oraz czasowych.


Oglądano wystaw: „Skarb z Głogowa” – kolekcję średniowiecznych monet i sztabek srebra znalezionych tu w 1987 roku., "Mieszczaństwo głogowskie przełomu XIX i XX wieku", „Wolna i niepodległa”, „Obrona Głogowa w 1109 roku”, „Głogowianie 1945”, „Archeologia niebiańska” – najnowsza wystawa w MAH, którą tworzą elementy odnalezione podczas odbudowy wieży gorzowskiej katedry.


Na koniec w ramach odpoczynku przewidziano słodki poczęstunek. W czwartek wyjątkowo, bo wieczorem od 17.00 zaplanowane jest nocne zwiedzanie obiektów w fosie, po którym uczestnicy będą mogli się ogrzać i posilić przy ognisku, które rozpalone zostanie przy Marinie.

Foto: GFH

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności