Zima w Twierdzy – dzień 10 i oficjalne zakończenie akcji

Nocne zwiedzanie i zakończenie

W czwartkowej, tym razem wieczornej wycieczce udział wzięło ok. 100 osób. W planie były wejścia do prochowni i tuneli kontrminowych w fosie. Po ponad godzinnym penetrowaniu podziemi uczestnicy prowadzeni przez Irka Dominiaka przeszli pod pomniki Biblioteka Św. Pielgrzyma i Dzieci Głogowskich. Przewodnik opowiedział nie tylko o genezie ich powstania, ale również o tym, co działo się przed wiekami w miejscach, w których obecnie stoją. Zwieńczeniem dnia był poczęstunek na marinie, gdzie na uczestników czekało ognisko i gorąca herbata i kiełbasa z grilla.

Zgodnie z tradycją akcji w jej przedostatnim dniu nastąpiło podsumowanie. Uroczystość miała miejsce w Sali Rajców głogowskiego ratusza. Udział w niej wzięli m.in. zastępca prezydenta Piotr Poznański oraz ppor. Gracjan Krystkowiak z 4. Batalionu Inżynieryjnego. Uczestnicy obejrzeli krótki montaż fotografii z tegorocznej edycji, a także dostali honorowe certyfikaty Penetratora Dyplomowanego Głogowskich Podziemi.

Ostatnim akcentem akcji będzie sobotnia wycieczka do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego i Paradyża. Przypomnijmy, organizatorami Zimy w Twierdzy byli: Centrum Informacji Turystycznej oraz Klub Batalionowy przy honorowym patronacie Urzędu Miasta oraz 4. Batalionu Inżynieryjnego. W tegorocznej imprezie udział wzięło ponad pół tysiąca osób.

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności