Lato w Twierdzy 2019. Dzień 1 i 2

W twierdzy już tłoczno

W poniedziałek (8.07.) ruszyła kolejna edycja akcji Lato w Twierdzy i podobnie jak w latach poprzednich frekwencja już na starcie dopisała. Przypomnijmy, że inicjatywa ma na celu przybliżanie historii Głogowa i regionu, a skierowana jest do miłośników wędrówek i słuchania opowieści o naszym mieście. Tradycyjnie organizatorami tej dwutygodniowej imprezy turystycznej są Klub Batalionowy i Gmina Miejska Głogów. W tym roku akcja rozpoczęła się w zamku. Do sali im. Kaczkowskiego przyszło ok. 100 osób. Po krótkim spotkaniu organizacyjnym, grupa przeszła na marinę, gdyż głównym punktem programu w tym dniu był rejs Laguną. Niestety, ze względu na niski stan Odry, pływać można było tylko pa zatoce, lecz mimo to humory gości dopisywały.

Kolejny dzień to już typowa wędrówka - organizatorzy wraz Irkiem Dominiakiem przygotowali ekstremalną trasę po Ostrowie Tumskim. Tym razem na wycieczkę zdecydowało się ok. 30 osób. Kilkukilometrowa trasa wiodła po mało uczęszczanych terenach i polegała m.in. na odwiedzaniu elementów dawnej twierdzy. Można  było dowiedzieć się wielu ciekawych faktów na temat głogowskich mostów i przedwojennej zabudowy wyspy, gdzie znajdowała się na przykład cukrownia, fabryka czekolady, schrony przeciwlotnicze, cegielnia, czy stocznia. Spacerowicze eksplorowali również trudno dostępne tereny po osadzie Oberau (Obora) wraz z redutą i pozostałościami fortecznymi w jej pobliżu. Na koniec mijając wodociągi powrócili na miejsce zbiórki przy LOK-u.

Zupełnie inny charakter będzie miała środa (10.07.). W tym dniu miłośnicy wędrówek będą mieli okazję zwiedzić piekarnię PSS Społem oraz uczestniczyć w piekarskich warsztatach. Zbiórka zaplanowana została na 11.30 obok Szkoły Podstawowej nr 2 przy al. Wolności. Serdecznie zapraszamy do udziału. Wycieczka jest bezpłatna.

Zdj: Głogowskie Forum Historyczne

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności