Lato w Twierdzy 2019. Dzień 3 i 4

Zwiedzają dniem i nocą

Pracowicie spędzają czas uczestnicy tegorocznej akcji Lato w Twierdzy. W środę (10.07.) ok. stuosobowa grupa przemierzała osiedle Przemysłowe, a głównym celem była piekarnia PSS Społem. Miłośnicy historii mieli możliwość m.in. poznania dziejów tego jednego najstarszych głogowskich zakładów pracy. Uczestniczyli również w warsztatach piekarniczych.

Wiele wrażeń dostarczył kolejny dzień. W czwartek (11.07.) zaplanowane zostało popularne wśród głogowian nocne zwiedzanie zabytków. Trzygodzinna wycieczka, przyciągnęła na miejsce zbiórki przed ratusz ok. 150 osób. Pierwszym obiektem do zwiedzania był kościół Bożego Ciała i jego podziemia. W związku z dużą ilością chętnych, grupa była podzielona na dwie części. Pierwsza z przewodnikiem zwiedzała katakumby, natomiast druga słuchała opowieści wewnątrz świątyni. Później nastąpiła zmiana. Kolejnym punktem wycieczki były ruiny kościoła św. Mikołaja, a ostatnim etapem była fosa i zwiedzenie kazamaty oraz tuneli kontrminowych. Całość skończyła się ok. 23.00.

Piątkowy dzień (12.07.) zakłada już nieco spokojniejsze atrakcje. Uczestnicy akcji od godziny 10:00 podpatrywać będą pracę głogowskich policjantów w siedzibie komendy. Z kolei w sobotę odbędzie się pierwsza z dwóch planowanych wycieczek autokarowych. Tym razem celem będzie Lwówek Śl. i udział w organizowanym tam po raz 22. Lecie Agatowym. Chętnych było tak wielu, że już w pierwszym dniu Lata w Twierdzy zabrakło miejsca i utworzona została  ponad 20-osobowa lista rezerwowa. Na szczęście udało się załatwić jeszcze jeden autobus i wszyscy chętni do Lwówka pojadą.

 Zapraszamy już na poniedziałek. W tym dniu w Miejskim Ośrodku Kultury o 18.30 wyświetlony zostanie polski film „Krzyżacy”. Wstęp bezpłatny.

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/citglogow/

Foto: GFH, własne

 

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności