Lato w Twierdzy na półmetku. Dzień 5 i 6

Połowa "Lata" za nami

Pierwszy tydzień Lata w Twierdzy dobiegł końca. Wczoraj (12.07) sporym zainteresowaniem cieszył się Dzień z Policją. Na zwiedzanie komendy przybyła liczna, wielopokoleniowa grupa. Dzieciom szczególnie do gustu przypadła możliwość wejścia do radiowozu, starsi natomiast mieli bardzo wiele pytań do rzecznika prasowego komendy. Pogoda oraz liczba zgłoszeń sprawiły, że program wydarzenia musiał zostać nieco okrojony, jednak zwiedzający opuszczali posterunek zadowoleni.

Aura sobotniego poranka (13.07) również nie rozpieszczała, mimo to dwa pełne autokary wyruszyły w stronę Lwówka Śl. gdzie wycieczkowicze wzięli udział w XXII „Lecie Agatowym”. Jest to coroczna, trzydniowa impreza mineralogiczna o charakterze plenerowym. Największa tego typu w Polsce międzynarodowa giełda minerałów i wyrobów jubilerskich, gdzie na ponad dwustu stoiskach prezentowane są minerały i skamieniałości. Ponadto odbywają się prezentacje cięcia i szlifowania kamieni ozdobnych, są też atrakcje dla dzieci i strefy przyrodnicze z miejscową florą i fauną. Wszystkiemu towarzyszą liczne imprezy, festyny i jarmarki.

Poza udziałem w tym swoistym święcie „poszukiwaczy minerałów Ziemi” uczestnicy wyjazdu mieli również okazję zwiedzić m.in. kopalnię złota czy rynek wraz z renesansowym ratuszem, w którym podziwiali różne wystawy tematyczne.

Niedziela tradycyjnie będzie dniem odpoczynku, a od poniedziałkowego wieczoru ciąg dalszy atrakcji. Tydzień zacznie się pokazem filmu „Krzyżacy” w MOKu. Godzina 18:30, wstęp wolny.

 

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności