Lato w Twierdzy 2019. Dzień 7 i 8

Codziennie coś innego

Uczestnicy Lata w Twierdzy nie zwalniają tempa. We wtorek (16.07.) głównym punktem programu były odwiedziny w głogowskich wodociągach. Blisko 70 osób dzięki uprzejmości komunikacji miejskiej zostało przewiezione do ujęcia wody w Serbach. Uczestnicy obejrzeli jeden z odwiertów, poznali specyfikę pracy zakładowego laboratorium - zobaczyli też małże, które zamykają się, jeśli woda jest w jakiś sposób zanieczyszczona. W dni upalne przepływ wody w wodociągach dla miasta utrzymuje się na poziomie 450 metrów sześciennych na godzinę, w standardowy dzień już tylko 320 m³/h.

Dzień wcześniej (15.07.) przypadała 609. rocznica bitwy pod Grunwaldem, dlatego też w programie znalazła się projekcja filmu 'Krzyżacy" z 1960 r. w Miejskim Ośrodku Kultury. Słowo wstępne na temat obecności zakonu krzyżackiego na terenach Polski wygłosił Dariusz Czaja z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej.

Z kolei środa (17.07.) będzie już bardziej sportowa. O 16.00 zbiórka pod stadionem, po czym zwiedzanie obiektów sportowych. Planowane jest też spotkanie z legendami Chrobrego sprzed lat, które ma uświetnić mecz piłkarski oldboyów Chrobrego z drużyną Lata w Twierdzy. Udział w akcji jest bezpłatny. Zapraszamy

 

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności