Lato w Twierdzy 2019 - podsumowanie

Podsumowanie kolejnej edycji imprezy.

W środę 17 lipca uczestnicy 'Lata w twierdzy" rozpoczęli sportowe zmagania z Chrobrym Głogów. Była okazja do poznania obiektów kompleksu sportowego, spotkania z byłymi piłkarzami drużyny piłki nożnej i rozegranie meczu towarzyskiego. Podczas kolejnego dnia 18 lipca ponad 40 osób przeszło trasę przez Park Słowiański, Plac Jana z Głogowa, Plac Saperów, Fosę Miejską i Park Leśny. Uczestnicy poznawali gatunki głogowskiej flory, takie jak żółtnica pomarańczowa, tulipanowiec amerykański, miłorząb japoński oraz znany w mieście głóg i jego różne odmiany.  19 lipca oficjalnie zakończono imprezę. Dla najwytrwalszych przygotowano certyfikaty "dyplomowanego szperacza-tropiciela głogowskiego", bilety na najbliższy mecz Chrobrego oraz wrocławskie pierniki. Zwieńczeniem dnia była ciekawa pogadanka i wykład Andrzeja Przytuleckiego, dotyczący historycznego Śląska i Głogowa. 20 lipca to finałowa wycieczka do Wrocławia, gdzie razem z zaprzyjaźnionym Wrocławskim Stowarzyszeniem Fortyfikacyjnym, zwiedzano pozostałości z okresu I Wojny Światowej.

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności