Obrona Głogowa z roku 1109

W tym roku przypada 910. rocznica słynnej, nie tylko lokalnie, Obrony Głogowa z roku 1109.

To doskonała okazja, aby wspomnieć heroiczną postawę ówczesnych mieszkańców grodu. Mija również 40 lat od powstania Pomnika Dzieci Głogowskich upamiętniającego to historyczne wydarzenie, dłuta bułgarskiego rzeźbiarza, Dymitra Petrowa Vacewa.


W celu upamiętnienia tych wydarzeń, 25 sierpnia, na terenie głogowskiej mariny, odbędzie się piknik historyczny. Powstanie tam wioska i gród z epoki, gdzie odbędą się pokazy sokolników, walki rycerskie, turnieje łucznicze, zabawy plebejskie, pokaz dawnych zawodów czy park maszyn oblężniczych. Nie zabraknie również koncertów, gier i konkursów.


Ponadto będzie okazja do uczestnictwa w IV biegu na wieżę ratuszową, wysłuchania prelekcji w zamku dotyczącej Obrony Głogowa oraz wieczornych opowieści przy ognisku z Prezydentem Głogowa. Dodatkowo w ostatnim dniu sierpnia, po raz pierwszy w Głogowie, w ramach rocznicy obrony miasta, wystartuje bieg miejski na 10 km.


usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności