IV edycja Biegu na wieżę ratuszową

Kolejna edycja Biegu na wieżę ratuszową za nami

Bez wątpienia były to najbardziej emocjonujące zawody z dotychczas rozgrywanych. Losy wygranej w kategorii mężczyzn ważyły się do ostatniej próby. Lokalny faworyt Tomasz Danielkiewicz niespodziewanie przegrał walkę o główną nagrodę z Adrianem Bednarskim, który przy okazji odebrał swojemu najgroźniejszemu rywalowi rekord „wieży”. Miejsca na podium uzupełnił Głogowianin Michał Kumor.

Impreza została rozegrana już po raz czarty. W tym roku na starcie stanęło blisko 40 uczestników, którzy mieli do pokonania 283 schody. Rywalizacja tradycyjnie toczyła się w trzech kategoriach. Niestety w kategorii pań na starcie stanęły jedynie dwie zawodniczki, a najlepsza okazała się Katarzyna Kumor z czasem 1:16 min, natomiast druga Marlena Lamla uzyskała 1:41 min. Mamy nadzieję, że to chwilowy kryzys i za rok panie ponownie liczniej wezmą udział w zawodach.  

W kategorii junior spośród dziesięciu śmiałków najlepszym został Michał Poprawski (1:06 min), przed Norbertem Dejlichem (1:14 min) i Kamilem Głuchowskim (1:33 min). We wspomnianej na wstępie rywalizacji panów zwycięzca Adrian Bednarski uzyskał znakomity czas 57:19 sek., tuż za nim uplasował się Tomasz Danielkiewicz śrubujący swój własny rekord wynikiem 57:27 sek. (poprzedni wynosił 57:30 sek.). Trzeci na mecie Michał Kumor osiągnął 1:03min.

Spoglądając na wyniki można stwierdzić, że poziom zawodów stale rośnie. O zwycięstwie zadecydowało jedyne 0,08 sek., a udział biorą w nich również przyjezdni. Triumfator zawodów przyjechał na głogowski rynek specjalnie z Wrocławia. Powiedział nam, że jest tu drugi raz, ale rok temu do wygranej zabrakło jednego miejsca. Na co dzień zajmuje się biegami sprinterskimi, jednak w ramach treningu zdarza mu się biegać po schodach, co jak widać się opłaciło. Natomiast drugi dzisiejszego dnia Tomasz Danielkiewicz zdradził, że wczoraj brał udział w wymagających zawodach biegowo-siłowych, co być może miało wpływ na brak świeżości podczas dzisiejszego ścigania.

Organizatorami i fundatorami nagród był Chrobry Głogów wraz z urzędem miasta.  Przypominamy o trwających dziś na głogowskiej marinie wydarzeniach upamiętniających 910. Obronę Głogowa. Szczegóły na Plakacie.

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności