Przedszkolaki opanowały starówkę

Prawie pół tysiąca dzieci zwiedziło w piątek (25.10) głogowski ratusz i poznało jego najbliższe otoczenie.

Stało się to dzięki organizowanej co roku akcji „Pierwszy Krok Turystyczny”, odbywającej się w ramach Głogowskich Dni Turystyki. W inicjatywę włączyło się czternaście przedszkoli - zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Wszystkich przy wejściu do budynku przywitał prezydent Rafael Rokaszewicz oraz tygrysek, maskotka Chrobrego. Przedszkolaki podzielone zostały na cztery grupy i razem z przewodnikami zwiedzili okolice Ratusza, Teatr, Sukiennice oraz sam Ratusz, w którym na kilku stacjach należało wykonać proste zadania. Każde dziecko otrzymało specjalny bilet-widokówkę, na której zbierane były turystyczne pieczątki za poprawne wykonanie zadania. Na zakończenie wszyscy dostali zdrowy zestaw - jabłka, marchewki i balony z logo oraz widokówkę jako pamiątkę. Wcześniej w swoich przedszkolach przygotowały kolorowe prace plastyczne na temat odbudowanego głogowskiego teatru, które ozdobią teatralny hol podczas uroczystego otwarcia Teatru Miejskiego im. Andreasa Gryphiusa, co jak już wiadomo, nastąpi pod koniec listopada bieżącego roku.

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności