Lato w Twierdzy 2021 na półmetku

Podsumowanie pierwszego tygodnia

Na Ostrowie Tumskim – najstarszej dzielnicy Głogowa odbyły się pierwsze dwa dni Lata w Twierdzy Głogów. Eksplorowano Kolegiatę oraz cypel z unikatową wieżą artyleryjską, znaną powszechnie jako Barbakan. Natomiast po drugiej stronie Kamiennej Drogi poznawano historię bardzo gęsto zabudowanej przed wojną tej części wyspy. Wyprawa zakończyła się na terenie dawnej wsi, a następnie fortu Obora, którego pozostałości murów i fosy istnieją do dziś.

W środę odbyła się wycieczka do Obiszowa (Rezerwat Przyrody Uroczysko). Biorąc pod uwagę ulewę, która rozpętała się dosłownie minutę przed godziną zbiórki - słowa uznania dla odważnych, którzy mimo wszystko pojechali.

Czwartkowy wieczór to już tradycyjne "nocne zwiedzanie". Rozpoczęło się ono na bulwarze. Następnie przez Plac Umińskiego, podziemia kościoła Bożego Ciała i fosę wraz z tunelami, najwytrwalsi uczestnicy dotarli do wnętrza ruin kościoła św. Mikołaja. Na trasie przemarszu poznawano historię wszystkich mijanych i odwiedzanych zabytków.

W piątek odbyła się gra miejska, dzięki której, poprzez zabawę najmłodsi i trochę starsi mieli okazję poznać wiele głogowskich ciekawostek. Natomiast na sobotnim Pikniku z historią były przejażdżki pojazdami z czasów wojny, możliwość obejrzenia broni, czy wejścia do bunkra wchodzącego w skład schronów Linii Oderstellung.

Uwaga! - modyfikacja godziny i miejsca poniedziałkowego (19.07.) spotkania. Widzimy się o 17:00 przy siedzibie Nadleśnictwa Głogów (ul. Sikorskiego 54).

usemap

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności