Poradnia dietetyczna
KGHM Polska Miedź S.A.  przyznała darowiznę Gminie Miejskiej Głogów na realizację zadania

pn. „Poradnia dietetyczna w Głogowie”,

 

którego celem jest profilaktyka zdrowia, promocja zdrowego stylu życia poprzez wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych związanych z ograniczeniem wpływu metali ciężkich na organizmy mieszkańców Głogowa.

Dzięki poradni, głogowianie będą mogli zdiagnozować kondycję swojego organizmu poprzez konsultacje z dietetykiem (analiza składu ciała, określenie ogólnego stanu organizmu, przygotowanie spersonalizowanych zaleceń żywieniowych obejmujących listę produktów dozwolonych i zabronionych pod kątem arsenu).

W ramach zadania planuje się również przeprowadzenie ok. 29 prelekcji dotyczących profilaktyki żywieniowej w głogowskich publicznych przedszkolach i szkołach podstawowych oraz w  klubach seniora, jak również  działań promocyjnych poprzez druk i kolportaż 5 tysięcy sztuk ulotek z informacją o sposobie żywienia i prowadzenia zdrowego trybu życia                                       w zanieczyszczonym środowisku.

Wysokość przyznanej darowizny wynosi 50 000 zł.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności