Łódź Chrystusowa

Ciekawe odwiedziny z Niemiec.

Ostatnio mieliśmy interesujących gości. Odwiedził Nas Pan Helmut Hauskeller, wirtuoz fletni Pana (rodzaj instrumentu - red.), który przyjechał na Henrykowski Festiwal Muzyczny w Kożuchowie. Jest to osoba bardzo znana wśród amatorów muzyki klasycznej, koncertująca w Europie, Afryce oraz w USA. Pan Hauskeller przyjechał razem ze swoją matką, Edelgunde Eberlein, której to ojciec był superintendentem w Łodzi Chrystusowej, Friedenskirche "Schifflein Christi".

Łódź Chrystusowa - przedwojenne zdjęcie

Die Friedenskirche zu Glogau - Das Schifflein Christi. Książka o głogowskiej świątyni protestanckiej autorstwa Wernera Eberlein, ojca pani Edelgunde Eberlein (superindendent - protestancki przełożony pastorów danego obszaru).

Łódź Chrystusowa - widok z góry

Rzut z góry ukazujący umiejscowienie dawnej świątyni wg. Pana Macieja Goździewicza. Widać wyraźnie, że znacznie wykracza poza obszar lapidarium upamiętniający to miejsce.

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności