Pierwszy etap zakładania hełmu na wieżę "Bożego Ciała"

Hełm powoli rośnie...

Być może nie wszyscy mieszkańcy miasta wiedzą, że wieże Kościoła Bożego Ciała jeszcze przed wojną zwieńczone były hełmami. W tym roku poczyniono pierwsze prace mające na celu przywrócenie kościołowi dawnego blasku, a ich widoczne efekty zaobserwować mogliśmy w miniony czwartek, kiedy to miało miejsce wciągnięcie na jedną wież żelbetonowych elementów przyszłego hełmu. Odnowione mają zostać także wnętrza wież oraz zewnętrzna elewacja. Prace kontynuowane będą również w najbliższych dniach. Poniżej grafika z przedwojennym wizerunkiem świątyni oraz kilka zdjęć z bieżących prac.

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności