Ciąg dalszy montażu hełmu na kościelnej wieży

Od rana wiatr płatał figle

Pomimo lekkich perturbacji związanych ze zbyt silnym wiatrem, ostatecznie udało przeprowadzić zaplanowane na wtorkowe przedpołudnie prace związane z montażem hełmu na wieży Kościoła Bożego Ciała. Przedsięwzięcie z poziomu chodnika obserwowało liczne grono osób, my natomiast mamy dla państwa kila ciekawych ujęć z tarasu widokowego wieży ratuszowej.

Przypominamy iż na efekt końcowy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Na razie na wzmocnioną uprzednio wieżę założono dolną część hełmu, który zwieńczony będzie blachą z miedzi, kulą oplecioną przez węża, kielichem oraz krzyżem. Po zakończeniu wszystkich robót wieża osiągnąć ma wysokość 50 metrów. Docelowo również druga z wież doczeka się swojej kopuły oraz pełnić będzie funkcję widokową dla mieszkańców i turystów.

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności