To był hotel pradziadka...

Czytają nas poza granicami

Nasze cotygodniowe informacje o historycznych miejscach Głogowa nie tylko wzbogacają wiedzę, ale przyczyniają się do nawiązywania ciekawych kontaktów. Po artykule o Hotelu Hindenburg (po II wojnie światowej Hotel Odra) skontaktował się z nami Steffen Tobisch z Berlina pisząc:
- Jestem bardzo zainteresowany tym budynkiem, ponieważ kiedyś należał do mojego pradziadka Ernsta Wolfa. W maju ubiegłego roku byłem w Głogowie z mamą, która urodziła się w tym mieście w 1943 roku – poinformował.
 
W krótkim liście wspomniał o dawnym hotelu, który obejrzeli dookoła, ale nie mogli wejść do środka gdyż było to sobotnie popołudnie i budynek był zamknięty. Poprosił, więc o zdjęcia wnętrza budynku, a my spełniliśmy jego prośbę, wysyłając również kilkanaście zdjęć hotelu sprzed wojny, jak i powojennych. Pan Steffen natomiast pochwalił się pamiątkowymi, nieznanymi do tej pory fotografiami, które chętnie za jego zgodą publikujemy.
 
Na trzech z nich widać parę pradziadków Annę i Ernsta Wolfów. Pochwalił się również artykułem na temat hotelu i jego właścicieli, który ukazał się w październiku 2018 w „Neuer Glogauer Anzieger”. Ponadto dołączone były dwa zdjęcia z lat 50. Na dwóch uwidoczniony jest budynek od strony zachodniej i północnej, ale zupełną niespodzianką jest fotografia z reklamą hotelu Odra, która była ustawiona za mostem, naprzeciwko zamku. Przyjezdni mogli dowiedzieć się, że wśród bezmiaru ruin, w Głogowie toczy się w miarę normalne życie. Nam nie pozostało nic innego jak tylko podziękować za odzew i nadesłane zdjęć oraz zachęcić do dalszej lektury o miejscach związanych z dawnym i bardziej współczesnym Głogowem.
 
Foto: Steffen Tobisch - zbiory prywatne

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności