Kopuła już za miesiąc ?

Ciąg dalszy prac przy kościelnych wieżach

We wtorek (4.06.) przeprowadzone zostały kolejne prace budowlane przy kościele Bożego Ciała. Inwestycja związana jest z przykryciem kopułą drugiej wieży świątyni. Tym razem budowlańcy na szczycie wieży wylali sześć kubików betonu, którym zalali zbrojenia. To do nich przytwierdzona zostanie kopuła. Zgodnie z harmonogramem robót, wiązanie betonu potrwa około miesiąca, po czym na wieży będzie możliwość zamontowania jej zwieńczenia.

Przypominamy, że docelowo wieża ta ma pełnić funkcję widokową, tym samym zostając kolejnym takim punktem na terenie Głogowa po wieży ratuszowej, wieży zamkowej oraz kolegiackiej.

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności