Budowa Bulwaru Nadodrzańskiego wkracza w kolejny etap

Na bulwarze prace trwają.

Odwiedziliśmy dziś bulwar, żeby sprawdzić jak postępują prace przy jego budowie. Na chwilę obecną widać wykopy, które odsłoniły fundamenty budynków na głębokości 1-1,5m. Podczas krótkiego spaceru natknęliśmy się na kilka interesujących zardzewiałych przedmiotów. Z pewnością ziemia ta odsłoni jeszcze wiele ciekawostek,a już teraz zaobserwować można grupę archeologów pracujących na pozostałościach po Kościele św. Krzyża (Klaryski), a pamiętać należy, iż na tym terenie był jeszcze Kościół św. Stanisława (Franciszkanie).

Zachęcamy do zapoznania się z historią obu świątyń pod poniższymi linkami:

kościół św. Krzyża i kościół św. Krzyża 1 oraz kościół św. Stanisława

Przypominamy, że za rok inwestycja ma być gotowa. Powstaną tu tereny rekreacyjno-wypoczynkowe, deptaki, zieleń, miejsce pod organizację małych i większych imprez nie wyłączając Dni Głogowa.

usemap

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności