Marketing i sprzedaż to zazwyczaj dwa najważniejsze elementy w każdej firmie. Przedsiębiorcy wiedzą, że bez skutecznego marketingu nie będzie skutecznej sprzedaży. Do tego wszystkiego dochodzą przepisy prawa, które często zaburzają konwersję lub znacznie ją obniżają. Jednak czy zawsze? Czy marketing mailowy w małej firmie może być jednocześnie skuteczny i zgodny z przepisami prawa, w szczególności z owianym złą sławą RODO? Może! Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach i obowiązkach prawnych.

Ponad 40 milionów złotych dla dolnośląskich firm na inwestycje prorozwojowe – Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła konkurs dla przedsiębiorców. Pieniądze na dofinansowania pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a wnioski będzie można składać od 30 czerwca do 14 lipca 2021 roku.

SLIM VAT 2 to kolejny pakiet uproszczeń, które ułatwią rozliczanie podatku od towarów i usług. Całość pakietu to kilkanaście zmian które zdejmą z przedsiębiorców wiele obowiązków.

Polski Ład, Krajowy Plan Odbudowy, energetyka odnawialna i zielone budownictwo to niektóre z tematów, jakie poruszyli przedstawiciele ministerstwa podczas spotkań i debat w ramach EEC Online 2021.

Nie jest tajemnicą, że talent specjalistów z Europy Środkowo-Wschodniej jest wysoko ceniony przez firmy z Doliny Krzemowej, które bardzo chętnie zatrudniają tych pracowników jako swoich wiodących programistów. Jednakże goście tego webinarium są dowodem na to, że sukces na światową skalę, można odnieść nie tylko jako pracownik, ale także jako niezależny przedsiębiorca współpracując z technologicznymi gigantami bądź samodzielnie budując firmę od podstaw.