Miasta partnerskie

Amber Valley (Wielka Brytania) Związek gminny 4 miast położony w hrabstwie Derbyshire (111.000 mieszkańców) w pobliżu Nottingham. Obszar po udanej restrukturyzacji przemysłu węglowego i włókienniczego. Obecnie przemysłowy okręg wielobranżowy, a przede wszystkim interesujący zakątek turystyczny współczesnej Anglii (turystyka postindustrialna). Umowa o współpracy partnerskiej pomiędzy Amber Valley a Głogowem podpisano w 1999r.
Strona miasta: www.ambervalley.gov.uk


Eisenhüttenstadt (Niemcy) Miasto w Brandenburgii w pobliżu Frankfurtu nad Odrą. (48.000 mieszkańców) Imponująca huta żelaza. Zabytkowa, socrealistyczna zabudowa centrum miasta. Umowę partnerską pomiędzy Głogowem a Eisenhüttetnstadt podpisano w 1972r.
Strona miasta: www.eisenhuettenstadt.de

Kamieniec Podolski (Ukraina) Miasto w pobliżu ukraińskiej granicy z Rumunią i Mołdawią. (100.000 mieszkańców). Potężna, historyczna twierdza. Stare Miasto z licznymi zabytkami wielu narodów. Umowę o współpracy partnerskiej pomiędzy Kamieńcem Podolskim a Głogowem zawarto w 2004r.
Strona miasta: www.kamieniec-podolski.com

Laholm (Szwecja) Miasteczko nadmorskie w pobliżu Halmstad przy ujściu rzeki Lagan (23.000 mieszkańców). Miejscowość, żyjąca przede wszystkim z turystyki letniej. Wędkarstwo (łososie). Deklarację o Wzajemnej Współpracy między Głogowem a Laholm podpisano w 1994r.
Strona miasta: www.laholm.se

Langenhagen (Niemcy) Miejscowość granicząca z Hanowerem. (52.000 mieszkańców). Miasto położone w pobliżu lotniska i autostrad. Dobrze prosperujący sektor usług i przemysłu o zaawansowanych technologiach. Umowę partnerską między Langenhagen a Głogowem podpisano w 1996r.
Strona miasta: www.langenhagen.de

Middelburg (Holandia) Miasto w prowincji Zeeland w północno-zachodniej Holandii. Miasto turystyczne, plaże, wydmy, rozwinięta infrastruktura sportowo-wypoczynkowa. Porozumienie o współpracy między Głogowem a Middelburgiem podpisano w 1990r.
Strona miasta: www.middelburg.nl

Riesa (Niemcy) Miasto w pobliżu Drezna i Miśni (35.000 mieszkańców), leżące na szlaku turystycznym wzdłuż Łaby. Hala „Erdgas-Arena” (8612 m²): międzynarodowe sportowe imprezy mistrzowskie i pucharowe, także o randze Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Umowę partnerską pomiędzy Riesą a Głogowem podpisano w 2005r.
Strona miasta: www.riesa.de/deu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności